TEKLİF FORMU

Önemli kampanyalardan haberdar olmak için Aydınlatma ve Rıza Metni kapsamında elektronik ileti almak istiyorum.

Cam filmi nedir?

Cam filmleri için “çekirdek malzemesi polyester temelli olan şeffaf bir materyalden oluşan ve üzerine güneşin zararlı ışınlarını engelleyen UV koruması bulunan, çizilmeyen bir özelliğe ve renklendirme seçeneklerine sahip izolasyon malzemesidir” diyebiliriz. Sürücünün gözüne direkt gelen güneş ışınlarını engellenmesi için kullanılan bu malzeme, ayrıca otomobilin iç döşemesinin güneş tarafından çabucak eskimesinin de önüne geçiyor. Yanı sıra otomobilin içindeki ısı değerinin yükselmesini engelleyen cam filmi sayesinde otomobilde daha az klima çalışması ve aracın motorunun daha az yorulması hedefleniyor.  

Sıcak vites kolu, sıcak koltuk döşemeleri ve tabii ki sıcak direksiyon bir dönem hemen her sürücünün kabusuyken bu oto cam filmleri sayesinde bu sorunun önüne geçildi ve hem sürücü hem de yolcular daha konforlu bir yolculuk yapma şansına sahip oldu. Otomobildeki cam filmleri sadece güneş ışığının önüne geçmek için değil, aynı zamanda güvenlik için de pek çok sürücü tarafından tercih ediliyor. Şeffaf ve çeşitli renk derecelerine sahip cam filmleri sayesinde olası bir kazada tuzla buz olan camın sürücünün ya da yolcuların üzerine patlaması engellenmiş oluyor. Yapılan testlere göre bu tür güvenli cam filmleri araç camına yapılan darbelere karşı iki kat daha fazla dayanıklılık sağlıyor.

Kaynak: https://www.otoshops.com/cam-filmleri-hakkinda-bilinmesi-gerekenler-haber-298

Sıkça Sorulan SORULAR


Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanmış bir yönetmelik vardır ancak şu an yasal olarak yürürlükte değildir. Konu ile ilgili, bakanlıklar ve genel müdürlükler yasallaştırılması için gerekli çalışmaları yapmaktadırlar. Cam filmi tercihinize kara verirken sürüş güvenliği ve toplum güvenliğine uygun ürün seçimine dikkat etmeniz uygun olacaktır. 

Her cama uygulama yapılabilir ama ön camda sürüş güvenliği için optik berraklıkta  özellikle ön cam da kullanım için üretilmiş olan ürünler  kullanılmalıdır.

Genellikle dört yan ve arka cam için uygulama süresi (araç tipi ve uygulamanın zorluk durumuna göre) 3-4 saat arasıdır.

Cam filmlerinin sağladığı bunca yarara rağmen bazı mecralar yanlış haberler yaparak cam filmlerinin tehlikesinden bahsetmektedir. Cam filmleri ile ilgili olarak kaza anında içerden camın kırılarak dışarı çıkılmasını engellediği yanlış bir bilgidir. ANCAK yumuşak hamurumsu yapıda olanlar ve boya ile imal edilen bazı kalitesiz cam filmleri kaza anında aşırı esnek yapısı ile içerden çıkışı veya araç içine müdahaleyi zorlaştırır. Bu tip ürünler kıvılcım ile hızlı yanma ve duman çıkarma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda boyalı ürünler UV’ye maruz kaldığında çıkardıkları koku nedeniyle akciğer rahatsızlıklarına da sebebiyet verebilirler. 

Cam filmlerinin konfor, sürüş rahatlığı, göz kamaşmasını engelleme, yakıt tasarrufu, karbon salınımını azaltması, düşük klima kullanımı ile performans artışı, kapkaç ve hırsıza etkili çözüm, cilt kanserine ve aracın iç döşemelerini solmaya karşı koruma ve bu gibi daha sayılabilecek bir çok yararı vardır. 
TÜMÜ

Yorumlar

İşin sırrı kaliteli malzemede bence. Tabi uygulamayı yapan da işin ehli olmalı. Beşiktaş Driveinn’i arkadaşım önermişti, teşekkürler.
BMW aracıma cam filmi yaptırdım. İşçilik gayet iyi. Teşekkür ediyorum.
Boya koruma, cam filmi, iç dış detaylı temizlik işlemleri yapıldı. Tüm çalışanlara çok teşekkür ederim. Gerçekten bu işi bilen ve o aradığımız güveni veren insanlar. Hiç çekinmeden aracınızı teslim edebilirsiniz. Tekrar teşekkür ediyorum.
Aracını seven için yer seçimi önemli. Benden önermesi, içiniz rahat eder. Aracınızı güvenle teslim edin.
Solargard cam filmi yıllardır tanıdığım marka. Driveinn’de kullanılan tüm malzemeler en iyi kalite, fiyatları gayet uygun.
Aracıma cam filmi yaptırdım çok memnun kaldım;göstermiş olduğunuz ilgi,alaka,güler yüz için teşekkürler .
Cam filmi=Driveinn , Kalite= Driveinn  Güleryüz= Driveinn
Gayet ilgili ve güler yüzlü hizmet veriliyor. Yapilan işçilikte oldukça başarılı.
İşleri özenli, hızlı ve güzel çok memnun kaldım teşekkürler
Cam filminde tecrübeleri oldukça iyi. Hızlı ve temiz iş çıkardılar. Zafer Bey’e teşekkürler
Cam filmi ve boya koruma yaptırdım. Temiz çalışıyorlar. Söyledikleri saatte aracımı teslim ettiler.
Passat Aracıma cam filmi yaptırdım. İşçilik en önemlisi. Tabi film kalitesinden sonra. Driveinn’de ikisi de var. İyi seçim yapmışım. 
TÜM YORUMLAR

Video Galerisi Tümü